PRESENT TENSE OF UKRAINIAN VERBS

In the Present Tense in Ukrainian there are two types of conjugation depending on which vowel is present in the paradigm of the ending.
Verbs of 1st type conjugation have stem vowel "-Е/Є" and the following endings:
1st pers sing -У/Ю
2nd pers sing -ЕШ/ЄШ
3rd pers sing -Е/Є
1st pers pl -ЕМО/ЄМО
2nd pers pl -ЕТЕ/ЄТЕ
3rd pers pl -УТЬ/ЮТЬ

ЧИТАТИ

ВИВЧАТИ

Я читаю
Ти читаєш
Він читає
Ми читаємо
Ви читаєте
Вони читають

Я вивчаю
Ти вивчаєш
Він вивчає
Ми вивчаємо
Ви вивчаєте
Вони вивчають


Some verbs may have present tense stems that differ from their corresponding infinitive stems:

ЖИТИ

МОГТИ

ХОТІТИ

Я живу
Ти живеш
Він живе
Ми живемо
Ви живете
Вони живуть

Я можу
Ти можеш
Він може
Ми можемо
Ви можете
Вони можуть

Я хочу
Ти хочеш
Він хоче
Ми хочемо
Ви хочете
Вони хочуть


The verbs with the infinitive stem in -УВА-/-ЮВА-/-АВА are conjugated as follows:

ПРАЦЮВАТИ

КУПУВАТИ

ДАВАТИ

Я працюю
Ти працюєш
Він працює
Ми працюємо
Ви працюєте
Вони працюють

Я купую
Ти купуєш
Він купує
Ми купуємо
Ви купуєте
Вони купують

Я даю
Ти даєш
Він дає
Ми даємо
Ви даєте
Вони дають


Verbs with the reflexive suffix -СЯ in 3rd person singular form take the ending -ЄТЬ-.

НАВЧАТИСЯ

ЗАЙМАТИСЯ

Я навчаюся
Ти навчаєшся
Він навчається
Ми навчаємося
Ви навчаєтеся
Вони навчаються

Я займаюся
Ти займаєшся
Він займається
Ми займаємося
Ви займаєтеся
Вони займаються


Verbs of 2nd type conjugation have vowel "-И/Ї" and the following endings:
1st pers sing -У/Ю
2nd pers sing -ИШ/ЇШ
3rd pers sing -ИТЬ/ЇТЬ
1st pers pl -ИМО/ЇМО
2nd pers pl -ИТЕ/ЇТЕ
3rd pers pl -АТЬ/ЯТЬ

ГОВОРИТИ

СТОЯТИ

Я говорю
Ти говориш
Він говорить
Ми говоримо
Ви говорите
Вони говорять

Я стою
Ти стоїш
Він стоїть
Ми стоїмо
Ви стоїте
Вони стоять


Verbs with the infinitive stem ending in -Б,-В, -М, or -П have -Л- in the 1st person singular and 3rd person plural.

РОБИТИ

СТАВИТИ

Я роблю
Ти робиш
Він робить
Ми робимо
Ви робите
Вони роблять

Я ставлю
Ти ставиш
Він ставить
Ми ставимо
Ви ставите
Вони ставлять


Verbs with the infinitive stem ending in -Д have -ДЖ- in the 1st person singular:

СИДІТИ

ХОДИТИ

Я сиджу
Ти сидиш
Він сидить
Ми сидимо
Ви сидите
Вони сидять

Я ходжу
Ти ходиш
Він ходить
Ми ходимо
Ви ходите
Вони ходять


Verbs with the reflexive suffix -СЯ:

ДИВИТИСЯ

БОЯТИСЯ

Я дивлюся
Ти дивишся
Він дивиться
Ми дивимося
Ви дивитеся
Вони дивляться

Я боюся
Ти боїшся
Він боїться
Ми боїмося
Ви боїтеся
Вони бояться


Copyright 1995-2017 Arizona Board of Regents on behalf of the University of Arizona. Used under license, see https://languagecanvas.com